Субота, 20.04.2024, 04:27
Вітаю Вас Гість | RSS
Циклова комісія викладачів музичних дисциплін
Головна » Статті » На допомогу практиканту

Музика. 1 клас. Музика і дитяча гра
Музика. 1 клас. Музика і дитяча гра. План-конспект уроку

ТЕМА: МУЗИКА І ДИТЯЧА ГРА.

Мета: сформувати уявлення про втілення в музиці різних дитячих   образів;

           ознайомити з піснями-іграми та дитячими забавами. Навчити сприймати

           музику, розуміти почуття, які вона передає. Розвивати память,

           емоційність, навички хорового співу, почуття ритму.

           Виховувати естетичний смак, інтерес до музичного мистецтва.

ЗМІСТ УРОКУ

1.Бесіда про дитячі забави та втілення в музиці різних музичних образів, про пісні – ігри.

2. Розучування пісні «Веселі чобітки»В. Верменича. Формувати навички хорового співу, навички правильної артикуляції звуків.

3. Слухання і аналіз пєси Р. Шумана «Сміливий вершник». Слухання музики з використанням рухів.

4. Виконання  в русі української народної пісні «Галя по садочку ходила».

ЗАВДАННЯ

1.     Сформувати поняття про дитячі ігри.

2.     Розучити пісню «Веселі чобітки».

3.     Проаналізувати «Сміливий вершник», визначити будову твору.

4.     Сприяти поповненню музичного словника дітей.

5.     Розвивати мовлення , мислення, почуття ритму.

6.     Виховувати естетичний смак, інтерес до музичного мистецтва.

 

СТРУКТУРА

ЗМІСТ

ЧАС

СЛАЙДИ

1.Організаційна частина

-         привітання

 

 

 

     - створення позитивного психологічного настрою

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-    повідомлення теми уроку

 

 

 

 

 

 

2 Розспівування

МЕТА: вироблення правильної артикуляції, навичок хорового співу.

 

 

 

3 Робота над піснею.

-   вступне слово

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-         показ пісні

-         аналіз пісні

 

 

 

 

 

-         розучування

пісні пофразно

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-         фізхвилинка

 

4. Слухання  п’єси  Роберта Шумана

-         вступне слово

 

 

 

 

 

 

-         слухання

-         аналіз

 

 

 

 

 

 

-         повторне слухання

 

 

 

 

 

5 Виконання «Галя по садочку ходила» з рухами

 

 

 

6. Завдання

 

 

 

 

 

 

 

7. Підсумкова частина

Вхід під музику.

- Добрий день. Добрий день.

Дорий день вам, діти!

Добрий день. Добрий день вам, вчитель!

 

-        Погляньте на дошку.

Скажіть, кого ви бачите?

Який у нього настрій? То ж давайте працювати на уроці так,щоб у Ослика настрій став гарним! Ми обєднуємось у 2 команди, яка краще буде працювати, тій команді Ослик підготував сюрприз.

 

Подивіться на ці малюнки та скажіть, що роблять діти ?

Тож сьогодні ми познайомимось з дитячими іграми під музику, повторимо «Галя по садочку ходила»  для того, щоб ви могли пісні-ігри використовувати у позаурочний час.

 

 

Але перш ніж познайомимось з новими творами нам потрібно підготувати наші голоси і для цього ми виконаємо поспівки.

«Тук-тук, чобіток»

 «Диби-диби»

-Молодці! Ми розспівались і готові до розучування пісні.

 

Діти, подивіться ось на ці зображення і скажіть, що ви бачите? Так , чобітки. І сьогодні ми з вами розучимо пісню «Веселі чобітки», автором якої є Володимир Верменич - відомий український композитор.

 

Сядьте рівненько.  І після прослуховування пісні  скажете, про що в ній  співається.

 

Вам сподобалась пісня? Про що вона?

Який настрій навіяла вона? Як зображуються чобітки? Який характер музики?

 

А зараз ми з вами розучимо цю пісню.

Розучування  першої фрази.

Розучування  другої фрази.

Поєднання першої і другої  фраз.

Розучування  першої фрази.

Розучування  другої фрази.

Поєднання першої і другої  фраз.

Розучування 2го куплета.

Спів з музичним супроводом.

Робота над артикуляцією.

Виразне виконання пісні (по рядах, хлопчики-дівчатка).

 

Виконання  пісні з рухами

 

Діти, ми багато співали веселих, жартівливих пісень, а скажіть чи є веселі,жваві, бадьорі мелодії , під які так і хочеться  пограти?

   То ж я вам пропоную прослухати пєсу Р.Шумана «Сміливій вершник». Після слухання скажете , який настрій передав автор у своєму творі?

 

Вам сподобався музичний твір? Яка музика? Кого ви уявили? Що він робить ? Який темп? Який настрій передає ця музика? Вона однакова чи змінюється?

 

Перед тим як прослухаєте ще раз: я прошу вас уявити гру під цю мелодію, а потім назвете її. За моїм сигналом будемо зображати цокання конячок.

 

 

А зараз ми з вами пограємо. Всі стали і взялись за руки , утворили коло і співаємо пісню.

 

 Діти, а чи вам подобається гратися в ігри? А під музику? То ж я пропоную вам зіграти в гру «хусточка».

Я вмикаю музику, а ви передаєте її до тих пір, поки не скінчиться музика.

 

 

Дайте  відповідь на питання:

- які поспівки співали?

- яку пісню вивчили?

 - яку пісню – гру повторили?

 - який музичний твір слухали? 

 

То ж і підійшов до завершення наш урок. Ви багато над чим працювали, і я пропоную вам пригадати і дати відповіді на такі запитання :

-         Що вам найбільше сподобалось?

-         В  яку пісню – гру будете грати поза уроками?

Ослик спостерігав за тим, як ви працювали, звеселів і визначив, що перемогла дружба, бо гарно працювали обидві команди.

На цьому урок закінчено, до побачення!

2хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1-2 хв

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2хв.

аудіозапис маршу

 

1слайд

«привітання»

 

Зображення

сумного Ослика

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 слайд

зображення дітей,які танцюють і грають.

 

 

 

 

 

 

ППЗ

Рухомі нотки

 

 

 

 

 

 

 

Ілюстрації   чобітків

 

портрет композитора

 

 

 

 

 

аудіозапис пісні

 

 

 

 

 

 

ППЗ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ілюстрації вершника

 

 

 

портрет композитора

 

 

 

 

аудіозапис музичного твору

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

аудіозапис

 

 

 

 

 

 

аудіозапис

 хусточка

 

 

 

 

Зображення   веселого Ослика

Категорія: На допомогу практиканту | Додав: muza (02.02.2010)
Переглядів: 12238 | Коментарі: 5 | Рейтинг: 3.2/18
Всього коментарів: 5
5 tontccka  
0
а як його переглянути?

4 Лола  
0
AWESOME!!

3 Марина  
0
дуже гарно

2 Мария  
0
хорошо

1 Мария  
0
план-конспект уроку з музики 1 клас на тему "весняний танець хороводний"

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Категорії розділу
Cтатті [3]
Сайти [25]
На допомогу практиканту [3]
Корисні книги [6]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz